Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

O nas

Czcionka:

Dom Pomocy Społecznej w Trzebiechowie filia w Bełczu jest jednostką organizacyjną powiatu zielonogórskiego, który powstał w 2000 roku.
Z początku był samodzielnym Domem Pomocy Społecznej w Bełczu, natomiast 1 listopada 2012 roku został połączony z Domem Pomocy Społecznej w Trzebiechowie. Posiada 75 miejsc dla osób przewlekle somatycznie chorych i niepełnosprawnych fizycznie oraz dla osób
z chorobą Alzheimera. Nasz Dom jest pozbawiony barier architektonicznych poprzez wyposażenie w windę dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz pochylnie i odpowiednio przystosowane pomieszczenia sanitarne.

Nasi podopieczni mają zapewnioną całodobową opiekę pielęgniarek
i opiekunów, którzy otaczają ich zrozumieniem i troską, dzięki czemu panuje ciepła, rodzinna atmosfera. Ponadto gwarantujemy konsultacje z lekarzem internistą, a w razie potrzeby pensjonariusze są umawiani na wizyty do specjalistów.

Oprócz miejsca zamieszkania naszym mieszkańcom gwarantujemy wyżywienie, odzież oraz środki utrzymania czystości. Co więcej zapewniamy usługi wspomagające, takie jak podnoszenie sprawności i aktywizację, udział w terapii zajęciowej i imprezach kulturalno-oświatowych, a także stymulowanie kontaktów z rodziną
i środowiskiem oraz umożliwiamy realizację potrzeb religijnych. Wszelkie zajęcia terapeutyczne prowadzone są przez instruktorów terapii i rehabilitanta.

Poza tym naszym podopiecznym dajemy możliwość rozwijania własnych zainteresowań, poprzez organizację zajęć terapeutycznych w różnych formach. Co więcej organizujemy imprezy okolicznościowe i wycieczki.

Mieszkańcy mogą również uczestniczyć w imprezach kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych, a także korzystać z teatru oraz wycieczek. Co ciekawe zdobywają liczne nagrody i wyróżnienia w konkursach plastycznych, przeglądach muzycznych i imprezach sportowych.

Imieniny

Zegar